Wyznacza nowe standardy.

Nowy TUCSON Plug-in Hybrid wyznacza nowe standardy w segmencie kompaktowych SUV-ów dzięki imponującej gamie najnowocześniejszych, inteligentnych technologii. Nowoczesna łączność, najlepsze w klasie opcje bezpieczeństwa i zaawansowane układy wspomagania jazdy.

Osiągi

Przyjemność z jazdy i niski poziom emisji bez wyrzeczeń.

Hybrydowy układ napędowy typu plug-in Nowego TUCSONA zapewnia niskie zużycie paliwa. i niesamowitą przyjemność z jazdy. Tworzy go dynamiczny tandem silnika benzynowego 1.6 T-GDi Smartstream oraz silnika elektrycznego o mocy 66,9 kW, który czerpie jego energię z akumulatora litowo-polimerowego 13,8 kWh. Silnik spalinowy i elektryczny dostarczają łączną moc maksymalną 265 KM i aż 304 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

 1. Wydajny silnik elektryczny o mocy 66,9 kW nowego kompaktowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

  Silnik elektryczny.

  Wydajny silnik elektryczny o mocy 66,9 kW dostarcza 304 Nm natychmiastowego momentu obrotowego, co zapewnia sportowy charakter przyspieszenia i osiągów modelu Plug-in Hybrid.

 2. Akumulator litowo-polimerowy o pojemności 13,8 kWh nowego kompaktowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

  Akumulator.

  Akumulator litowo-polimerowy o pojemności 13,8 kWh magazynuje energię elektryczną wytwarzaną przez regeneracyjny układ hamulcowy, która jest następnie wykorzystywana do zasilania silnika elektrycznego.

 3. 1,6-litrowy silnik benzynowy T-GDi nowego kompaktowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

  Silnik benzynowy.

  1,6-litrowy silnik T-GDi jest wyposażony w wyjątkowy, opracowany przez Hyundaia układ zmiennych czasów otwarcia zaworów, który optymalizuje osiągi silnika i obniża zużycie paliwa.

 4. Łopatki zmiany biegów pod kierownicą w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

  Łopatki pod kierownicą.

  Chcesz przejąć kontrolę? W trybie Sport można zmieniać biegi za pomocą łopatek pod kierownicą.

  Przepływ energii.

  Zależnie od warunków jazdy Nowy TUCSON Plug-in Hybrid niezauważalnie przełącza napęd między silnikiem benzynowym i elektrycznym. Układ rekuperacji ładuje akumulator wykorzystując silnik elektryczny do hamowania. Energia zmagazynowana w akumulatorze może zasilać silnik elektryczny podczas przyspieszania, jazdy pod górę lub z małą prędkością. Złożony przepływ energii pokazano na poniższych animacjach.

  1. Silnik elektryczny wspomagający przyspieszenie nowego kompaktowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

   Ruszanie / mała prędkość.

   Podczas ruszania lub jazdy z małą prędkością energia elektryczna zgromadzona w akumulatorze zasila silnik elektryczny, który napędza TUCSONA Plug-in Hybrid.

  1. 1
  1. Silnik elektryczny i spalinowy działające równocześnie w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

   Przyspieszanie / jazda pod górę.

   Podczas gwałtownego przyspieszania lub jazdy pod górę, silnik elektryczny i silnik benzynowy pracują równolegle, aby zmaksymalizować osiągi i zminimalizować zużycie paliwa.

  1. 1
  1. Silnik elektryczny lub spalinowy napędza nowego kompaktowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

   Stała prędkość.

   Podczas jazdy ze stałą prędkością moc jest dostarczana przez silnik benzynowy lub silnik elektryczny, w zależności od tego, który jest najbardziej energooszczędny w danej sytuacji.

  1. 1
  1. Układ rekuperacji ładuje akumulator podczas zwalniania nowego kompaktowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

   Zwalnianie / zjazd w dół.

   Układ rekuperacji ładuje akumulator wykorzystując silnik elektryczny do hamowania. Podczas zwalniania lub jazdy w dół generowana energia jest magazynowana w akumulatorze.

  1. 1
  1. Układ rekuperacji ładuje akumulator podczas zwalniania nowego kompaktowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

   Hamowanie odzyskowe.

   Podczas zwalniania (np. przy hamowaniu lub podczas jazdy w dół) silnik elektryczny działa jak generator i zamienia energię kinetyczną na energię elektryczną, która jest następnie magazynowana w akumulatorze i wykorzystywana do zasilania silnika elektrycznego.

  1. 1

  Większa wydajność. Mniejsza emisja. Technologia silnika CVVD.

  Hyundai opracował pierwszą na świecie technologię bezstopniowej zmiany czasu trwania zaworu (CVVD). Optymalizuje osiągi silnika i oszczędność paliwa, będąc jednocześnie przyjaznym dla środowiska. Technologia sterowania zaworami reguluje czas otwierania i zamykania zaworu w zależności od warunków jazdy.

  Ładowanie

  Wiele wygodnych sposobów ładowania.

  Dzięki innowacyjnej technologii układu napędowego ładowanie może być szybkie i wygodne. Można ładować z publicznej stacji ładowania, domowej ładowarki ściennej lub zwykłego gniazdka. W przypadku ładowania w domu można za pomocą smartfonowej aplikacji Bluelink® zdalnie zaplanować ładowanie, np. w godzinach niskiego obciążenia sieci, gdy opłaty za prąd są niższe.

  Nowy SUV Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid podłączony do ładowarki przed domem.
  1. Domowa ładowarka ścienna lub stacja ładowania AC dla nowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

   Domowa ładowarka ścienna / Stacja ładowania AC.

   W zależności od gniazdka elektrycznego w domu lub rodzaju publicznej stacji ładowania, do której masz dostęp, dostępne są różne możliwości ładowania, np. domowa ładowarka ścienne (wall box) lub stacja ładowania AC.

  2. Przewód ładowania nowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

   Przewód ICCB do zwykłego gniazdka elektrycznego.

   Można również podłączyć samochód do zwykłego gniazdka ściennego za pomocą przewodu ICCB. Ładowarka pokładowa o mocy 7,2 kW zamienia prąd zmienny z gniazdka ściennego na prąd stały do ładowania.

  3. Przewód ładowania AC nowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

   Przewód ładowania AC.

   Przewód ładowania umożliwia oś podłączenie TUCSONA Plug-in Hybrid do publicznej stacji ładowania AC. Może być również używany do podłączenia do ściennego punktu ładowania w domu.

   1. Mężczyzna korzystający z zaawansowanego systemu sterowania akumulatorem nowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

    Programowane ładowanie.

    Zaawansowany system sterowania akumulatorem Nowego TUCSONA Plug-in Hybrid daje pełną kontrolę nad tym, kiedy i jak chcesz ładować samochód. Wybierz harmonogram ładowania najlepiej dopasowany do Twojego budżetu i planu dnia.

   1. 1
   1. Ustawienia ładowania poza godzinami szczytu w nowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

    Rezerwacja czasu ładowania.

    Oszczędność po kilku dotknięciach ekranu. Użyj funkcji planowania ładowania, aby zaprogramować czas rozpoczęcia i zakończenia ładowania w celu maksymalnego wykorzystania niższych stawek za energię elektrycznej w godzinach nocnych i pełnego naładowania akumulatora na rano.

   1. 1
   1. Ustawienia limitów ładowania nowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

    Limit ładowania.

    Ustaw limit ładowania – na przykład 50% – i skorzystaj ze stacji szybkiego ładowania w mieście, aby dojechać do domu, a następnie całkowicie naładuj akumulatory w domu, gdy śpisz, aby skorzystać z niskich stawek za energię elektryczną w nocy.

   1. 1

   Znajdź stację ładowania i miejsce parkingowe!

   Nowy TUCSON Plug-in Hybrid oferuje wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się mobilnością elektryczną w najlepszym wydaniu. Bezpłatna subskrypcja usług LIVE daje dostęp do aktualnych informacji o stacjach ładowania, a także o dostępności miejsc parkingowych oraz lokalizacji salonów Hyundai. Ponadto pozwala w czasie rzeczywistym przeglądać informacje o ruchu drogowym, fotoradarach, użytecznych miejscach (POI) oraz pogodzie.

   Łączność

   Najnowocześniejsza łączność w drodze.

   Oczywiście Nowy TUCSON Plug-in Hybrid jest również wyposażony we wszystkie najnowocześniejsze funkcje łączności, takie jak usługi łączności Bluelink®. Możesz sterować funkcjami samochodu za pomocą smartfona lub poleceń głosowych. Pięcioletnia, bezpłatna subskrypcja usług Hyundai LIVE oferowana z systemem nawigacji 10,25”.

   1. Nowy ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala i elementy sterowania dotykowego w nowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

    Ekran dotykowy 10,25” i sterowanie dotykowe.

    Nowy ekran dotykowy 10,25” płynnie łączy się z konsolą sterowania dotykowego. Nawigacja, system informacyjno-rozrywkowy oraz klimatyzacja są sterowane dotykowo.

   2. Cyfrowy zestaw wskaźników 10,25” nowego kompaktowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

    Cyfrowy zestaw wskaźników 10,25”.

    Otwarty cyfrowy zestaw wskaźników podkreśla nowoczesny charakter kokpitu. Zestaw wskaźników pozbawiono obudowy, aby pogłębić wrażenie otwartości i przestrzeni.

   3. Zbliżenie przycisków na kierownicy w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Hybrid.

    Rozszerzone rozpoznawanie mowy.

    Włączaj i steruj funkcjami, takimi jak ustawienia klimatyzacji, systemem multimedialny, otwieranie bagażnika oraz ogrzewanie kierownicy za pomocą poleceń głosowych.

    Wygoda

    Kompaktowy SUV zapewniający komfort i wygodę.

    Wszechstronny i połączony z siecią, Nowy TUCSON Plug-in Hybrid zachwyca również komfortem i wygodą. Sprytne rozwiązania, takie jak funkcja wygodnego składania, sprawiają, że załadunek jest szybki i łatwy. A funkcja ułatwienia wsiadania zapewnia łatwe sterowanie przednim fotelem pasażera. Twoi pasażerowie pokochają podgrzewane siedzenia z przodu i z tyłu, a także klimatyzację z dyskretnymi nawiewami powietrza, które zapewniają pełen komfort termiczny.

    Inteligentne otwieranie bagażnika ułatwia załadunek w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

    Inteligentne otwieranie bagażnika.

    Bezproblemowy załadunek. Klapa bagażnika automatycznie się otwiera po wykryciu zbliżenia inteligentnego kluczyka przez 3 sekundy – co jest szczególnie praktyczne, gdy masz obie ręce zajęte zakupami lub bagażami. Co więcej, możesz ustawić wysokość podnoszenia klapy zgodnie z własnymi preferencjami.

    1. Funkcja ułatwienia wsiadania w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundaia TUCSON Plug-in Hybrid umożliwia bezproblemowe zajmowanie miejsc i wysiadanie.

     Ułatwienie wsiadania.

     Ta sprytna funkcja umożliwia kierowcy przesuwanie i odchylanie przedniego siedzenia pasażera za pomocą przycisku na siedzeniu, co ułatwia wsiadanie i zwiększa komfort pasażerów z tyłu.

    2. Łatwe składanie tylnych siedzeń w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

     Praktyczne składanie tylnych siedzeń.

     Aby zwiększyć wygodę i wszechstronność, tylne siedzenia można teraz złożyć w stosunku 40:20:40. Ponadto, wygodne dźwignie na bocznych ścianach bagażnika pozwalają na szybkie złożenie siedzeń bez wysiłku.

    3. Widok z boku na wszystkie siedzenia we wnętrzu nowego kompaktowego SUV-a Hybrid Hybrid Hyundaia Tucson.

     Sprytnie umieszczony akumulator.

     Dzięki sprytnemu umieszczeniu akumulatora wysokiego napięcia na podwoziu, TUCSON Plug-in Hybrid oferuje mnóstwo miejsca wewnątrz. Pasażerowie z tyłu mają aż 995 mm miejsca na nogi.

     Poznaj nowy poziom sterowania klimatyzacją.

     Powiedzmy sobie szczerze. Każdy jest inny. Jedni uwielbiają gorąco, a inni chłodniejsze otoczenie. Dlatego wyposażyliśmy Nowego TUCSONA w technologię Multi-Air Mode. Rozprasza ona powietrze przez pośrednie i bezpośrednie otwory wentylacyjne, dzięki czemu intensywność nawiewów jest mniejsza, ale ogólna objętość wtłaczanego powietrza pozostaje taka sama. A trójstrefowa klimatyzacja umożliwia ustawienie różnych temperatur dla kierowcy, pasażera z przodu oraz osób podróżujących na tylnych siedzeniach.

     Bezpieczeństwo

     Najlepsze w klasie opcje bezpieczeństwa i układy wspomagania jazdy.

     Dzięki najlepszym w swojej klasie zaawansowanym układom wspomagania jazdy oraz pakietowi bezpieczeństwa aktywnego z fantastyczną gamą innowacyjnych funkcji, Nowy TUCSON Plug-in Hybrid zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo oraz spokój Tobie i Twoim bliskim. Ulepszony system siedmiu poduszek powietrznych, w tym boczną poduszkę środkową w pierwszym rzędzie, co jest ewenementem w tym segmencie. Zapobiega ona zderzaniu się pasażerów w pierwszym rzędzie, minimalizując ryzyko poważnych obrażeń.

     1. Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

      Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) z funkcją Junction Turning (FCA JT.)

      System FCA automatycznie hamuje, gdy wykryje nagłe hamowanie poprzedzającego samochodu albo pieszych bądź rowerzystów na zagrożonych potrąceniem. Teraz został zaktualizowany o funkcję skrętu na skrzyżowaniach, specjalnie skalibrowaną, aby zapobiegać zderzeniom czołowym podczas skręcania w lewo na skrzyżowaniach (w krajach o ruchu prawostronnym).

     1. 1
     1. Asystent podążania na pasie ruchu (LFA) w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

      Asystent podążania na pasie ruchu (LFA).

      Nowy TUCSON Plug-in Hybrid jest wyposażony w asystenta podążania na pasie ruchu (LFA). Podczas jazdy z prędkością do 180 km/h system pomaga kierowcy w utrzymywaniu samochodu pośrodku zajmowanego pasa ruchu na autostradzie i w mieście.

     1. 1
     1. Asystent świateł drogowych (HBA) w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

      Asystent świateł drogowych (HBA).

      Wykrywa pojazdy jadące z naprzeciwka oraz pojazdy na tym samym pasie i automatycznie przełącza światła drogowe na światła mijania. Gdy nie są wykrywane żadne pojazdy system automatycznie uaktywnia z powrotem światła drogowe, aby kierowca miał dłuższe pole widzenia.

     1. 1
     1. Asystent zapobiegający kolizjom podczas jazdy do tyłu w trakcie parkowania (PCAA) w nowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

      Asystent zapobiegający kolizjom podczas jazdy do tyłu w trakcie parkowania (PCAA).

      Dostępny wyłącznie w wersji Plug-in Hybrid, PCAA pomaga zapobiegać kolizjom z przeszkodami z tyłu podczas cofania. System emituje ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne ostrzeżenia, a w razie potrzeby automatycznie hamuje.

     1. 1

     Asystent jazdy autostradowej (HDA).

     Nowy TUCSON Plug-in Hybrid jest pierwszą generacją tego modelu wyposażoną w asystenta jazdy autostradowej (HDA). Funkcja ta jest połączeniem asystenta podążania na pasie ruchu i inteligentnego tempomatu wykorzystującego nawigację. Używa ona czujników i danych z nawigacji, aby zapewnić bezpieczną jazdę, automatycznie dostosowując prędkość pokonywania łuków w określonych warunkach. Kierowca może włączyć HDA jednym naciśnięciem przycisku na kierownicy.

     Nowy kompaktowy SUV Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid jadący po autostradzie.
     Asystent automatycznego parkowania (RSPA) w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

     Asystent automatycznego parkowania (RSPA).

     Nowy TUCSON Plug-in Hybrid może sam zdalnie wjechać na miejsce parkingowe i wyjechać z niego za naciśnięciem jednego przycisku.

     System siedmiu poduszek bezpieczeństwa w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

     7 poduszek bezpieczeństwa.

     Ulepszony system siedmiu poduszek bezpieczeństwa, w tym poduszkę centralną w pierwszym rzędzie, co jest ewenementem w tym segmencie.

     Bezpieczeństwo dzieci na pierwszym planie.

     Nowy TUCSON został wzbogacony o znakomitą gamę zaawansowanych, inteligentnych technologii, które zapewniają bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie Obejmują one funkcje, które dbają o bezpieczeństwo dzieci.

     Klamka we wnętrzu nowego kompaktowego SUV-a Hyundaia TUCSON Plug-in Hybrid.

     Ostrzeżenie bezpiecznego wysiadania.

     Ta inteligentna funkcja pomaga unikać wypadków, wykrywając pojazdy zbliżające się z tyłu i wyświetlając ostrzeżenie w zestawie wskaźników i lusterku zewnętrznym, a także emitując ostrzeżenia dźwiękowe.

     Dziecko na tylnej kanapie nowego SUV-a Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

     Monitorowanie tylnych siedzeń.

     Czujniki ultradźwiękowe wykrywają ruch pasażerów z tyłu, a system powiadamia kierowcę o przypadkowym pozostawieniu dzieci lub zwierząt.